Strona używa ciasteczek (cookies). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej


System Wizualizacji Szyn dla Hutrem Serwis S.A.

System Wizualizacji Szyn

System wizualizacji szyn powstał na potrzeby firmy Hutrem Serwis S.A. Zadaniem maszyny jest szybkie odnalezienie i wyeliminowanie wad w początkowej fazie produkcji szyn. Dzięki grupie wybitnych inżynierów, którzy są specjalistami w dziedzinie elektroniki jak i również automatyki, powstał produkt, który pozwoli na szybsze wykrycie ubytków w stali. Do tej pory, wady jakimi są głębokie rysy w stali, można było dostrzec dopiero w czasie laboratoryjnych badań lub podczas badania defektoskopem.

Stworzony przez nas system pozwala na obserwacje i monitorowanie całego materiału, który po wywalcowaniu na gorąco w chwili badania osiąga temperaturę rzędu 800-1000 ˚C co pozwala wizualnie rozpoznać powstałe w nim defekty i ubytki.

Dzięki tak szybkiemu wykryciu wadliwego produktu można zmniejszyć aż! o około 85 % strat w wytwarzaniu szyn kolejowych, czego skutkiem jest zmniejszenia kosztów ich produkcji.